Kontakt

Välkommen till oss!

From 11 maj 2020 hittar ni oss i nya lokaler:

LaSSe Brukarstödcenter
Krokslätts torg 5
431 37 Mölndal

031-84 18 50
brev@lassekoop.se

Öppettider

Vardagar kl. 9.00-15.00
Lunchstängt kl. 12.00-13.00

Om kontoret är obemannat kan du lämna meddelande på telefonsvararen. Ring alltid innan för att boka tid för ett besök hos en rådgivare. Möjligheten finns att enligt överenskommelse boka tid utanför ordinarie öppettider.

Just nu finns vi även på plats i Vänersborg och Borås!

Hitta hit

Kollektivtrafik

Med Västtrafik, spårvagn 2 eller 4. Gå av på hållplats Krokslätts torg.

Res med färdtjänst

Vid resa med färdtjänst. Ange Krokslätts torg 5 i Mölndal.
Se karta. Tryck här!

Reser du med bil?

Tänk på det här när du ska parkera i området! Läs mer.

Personal

Stina

Stina

Verksamhetsledare
stina@lassekoop.se

Sussi

Sussi

Ekonomi/reception
susanne@lassekoop.se

louise

Louise

Jurist
louise@lassekoop.se

Åsa

Åsa

Rådgivare
asa@lassekoop.se

paulina

Paulina

Rådgivare
paulina@lassekoop.se

sara

Sara

Rådgivare
sara@lassekoop.se

Hilary

Hilary

Snack- och cafévärdinna

 

maria

Maria

Jurist
maria@lassekoop.se

 

 

 

Anna

Rådgivare/sexolog

anna@lassekoop.se

Parkering för bil

Runt Krokslätts torg finns gott om parkeringsplatser. De är avgiftsbelagda och kostar 5 kr/timme. Det finns två handikapprutor där parkering gäller i tre timmar. Observera att även dessa är avgiftsbelagda eftersom de finns på tomtmark. 

Avgiftsfri parkering gäller i tre timmar för den med parkeringstillstånd för rörelsehindrad finns utefter Fredåsgatan, där parkering enligt skytning är tillåten 15 minuter.

Fråga oss gärna om du är osäker!